Lidhje

Koronavirusi nuk prek blegtorinë në jug të Shqipërisë


Koronavirusi nuk prek blegtorinë në jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Në Jug të Shqipërisë, koronavirusi duket se nuk i ka prekur sipërmarrjet e grumbullimit dhe përpunimit të qumështit. Ky sektor është nga më të rëndësishmit për ekonominë jo vetëm të rajonit por edhe në nivel kombëtar. Sipërmarrësit thonë se shpresojnë ta furnizojnë rregullisht tregun dhe se nuk kanë rritje çmimesh. Korrespondenti ynë Raimond Kola vizitoi disa nga këto sipërmarrje.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG