Lidhje

Shqipëri, gjendja e emergjencës deri në qershor


Shqipëri, zgjatet gjendja e fatkeqësisë natyrore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Në Shqipëri, komisioni parlamentar i Ligjeve miratoi kërkesën e qeverisë për të shtyrë dhe dy muaj gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e motivoi këtë kërkesë me faktin se lehtësimi i masave shtrënguese mund të shoqërohet me një rritje të rasteve dhe në një situatë të tillë do të duhet që strukturat shtetërore të jenë në gjendje të reagojnë menjëherë. Deri më tani në Shqipëri janë 609 të prekur, ndërsa ditët e fundit dy vatrat e reja në Krujë dhe në Laç po dominojnë numrin e rasteve të reja.

Shqipëri, zgjatet gjendja e fatkeqësisë natyrore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG