Lidhje

Alo, Doktor: artistët Arif Vladi e Mark Gjoka nderojnë mjekët


Alo, Doktor: Artistët Arif Vladi e Mark Gjoka nderojnë mjekët
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Artisti i njohur shqiptar, Arif Vladi, dhe kolegu i tij Mark Gjoka, kanë krijuar së bashku në këto ditë të vështira të pandemisë, një këngë kushtuar mjekëve, që kanë shpëtuar mijëra jetë qytetarësh. Zoti Vladi është një nga emrat më të njohur të folklorit shqiptar. Ai ka interpretuar gjithë jetën këngë epike dhe lirike të krijuara nga populli shqiptar në shekuj. këtë këngë, Zoti Vladi, të krijuar gjatë karantinës ua përcillte spektatorëve të tij ekskluzivisht përmes “Zërit të Amerikës”.

Alo, Doktor: Artistët Arif Vladi e Mark Gjoka nderojnë mjekët
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG