Lidhje

Veturat e qeverisë së Kosovës, me qira më shtrenjtë se çmimi i blerjes


Veturat e qeverisë së Kosovës, me qira më shtrenjtë se çmimi i blerjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

Prej më shumë se dy vitesh qeveria e Kosovës po përdor vetura me qira me kosto më të lartë se vlera e shitjes. Kontrata prej rreth 7 milionë euro që nxjerr shkelje në proces të tenderimit dhe humbje për buxhetin po hetohet nga prokuroria. Për Zërin e Amerikës njofton gazetarja Serbeze Haxhiaj.

XS
SM
MD
LG