Lidhje

Liban, rënia ekonomike vështirëson jetesën


Liban, rënia ekonomike vështirëson jetesën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Prej shumë vitesh Libani shihej si model i progresit ekonomik në Lindjen e Mesme, por keqmenaxhimi dhe korrupsioni kanë sjellë protesta të zgjatura dhe kolaps ekonomik.

Tani, monedha libaneze ka humbur pjesën më të madhe të vlerës së saj dhe rreth 70 përqind e popullsisë kanë nevojë për ndihmë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG