Lidhje

Trump: Detyrim ndaj votuesve për të plotësuar vendin bosh në Gjykatën e Lartë


Trump: Detyrim ndaj votuesve për të plotësuar vendin bosh në Gjykatën e Lartë
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Në Uashington ka filluar beteja politike lidhur me zëvendësimin e gjykatëses së Gjykatës së Lartë Ruth Bader Ginsburg, vdekja e së cilës të premten mbylli zërin më të njohur liberak të gjykatës dhe ngriti mundësinë e një shumice konservatore 6-3 në trupin gjykues.

XS
SM
MD
LG