Lidhje

Shqipëri, opozita parlamentare propozim për listat e hapura


Shqipëri, opozita parlamentare propozim për listat e hapura
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Në Shqipëri, deputetë të opozitës paraqitën një propozim të ri për ndërhyrjet në Kodin Zgjedhor, bazuar në ndryshimet kushtetuese të 30 Korrikut. Propozimi, siç tha deputetja Rudina Hajdari, parashikon lista të hapura dhe një prag minimal prej 1 përqind për të siguruar përfaqësimin në parlament.

XS
SM
MD
LG