Lidhje

AstraZeneca, vaksina nxit reagim të fortë të imunitetit tek të moshuarit


AstraZeneca, vaksina nxit reagim të fortë të imunitetit tek të moshuarit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Vaksina për Covid-19 që po krijohet nga Universiteti i Oksfordit dhe kompania AstraZeneca ka arritur të prodhojë një përgjigje të fortë imune tek njerëzit e moshuar, grupi në rrezik më të lartë nga koronavirusi, tha të hënën gazeta “Financial Times”.

XS
SM
MD
LG