Lidhje

Shqipëri: KQZ kërkon 27 milionë euro për projektin e votimit dhe numërimit elektronik


Shqipëri: KQZ kërkon 27 milionë euro për projektin e votimit dhe numërimit elektronik
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Në Shqipëri KQZ njoftoi sot se i është drejtuar qeverisë me kërkesën për financimin e projektit të identifikimit biometrik të zgjedhësve si dhe projektin tjetër pilot që do të zbatohet në zona të kufizuara, për votimin dhe numërimin elektronik. Kosto e projekteve llogaritet në 27 milion euro.

XS
SM
MD
LG