Lidhje

Tërmet me magnitudë 5.5 në brigjet e Turqisë


Një tërmet me magnitude 5.5 goditi të shtunën brigjet e provincës bregdetare mesdhetare të Antalias në Turqi, tha Observatori Kandilli.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 93.3 km, tha observatori pasi e korrigjoi magnitudën nga ajo fillestare prej 5.4.

Media turke tha se tërmeti u ndje në Antalia dhe provincat fqinje. Nuk pati njoftime të menjëhershme për viktima ose dëme materiale.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG