Lidhje

Vazhdojnë përmbytjet në Shkodër, Lezhë dhe Laç


Vazhdojnë përmbytjet në Shkodër, Lezhë dhe Laç
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Ndërkohë që rreshjet e shiut po vazhdojnë me intensitet të lartë në të gjithë zonën Veriore të Shqipërisë, gjatë ditës së sotme, në zonat e përmbytura ne Shkodër, Lezhë dhe Laç u rregjistrua një rritje e nivelit të ujit.

Gjatë ditës, drejtuesit më të lartë të qeverisë dhe opozitës inspektuan nga afër këto zona.

Koorrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG