Lidhje

Shqipëri: Pandemia në librin “Asgjë nuk do të jetë më si më parë”


Shqipëri: Pandemia në librin “Asgjë nuk do të jetë më si më parë”
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Në Tiranë, pandemia Covid-19 vazhdon të mbajë të mbërthyer qytetarët nën frikë dhe pasiguri prej afro një viti. Sociologu i njohur Gëzim Tushi sapo ka botuar studimin e tij “Pandemia-Asgjë nuk do të jetë më si më parë”. Libri është një përpjekje për të shpjeguar se çfarë ndryshimesh solli koronavirusi në shoqërinë shqiptare dhe pasojat afatgjata të pandemisë. Korrespondenti ynë, Ilirian Agolli, bisedoi me autorin dhe përgatiti materialin në vazhdim:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG