Lidhje

Pandemia rrit nivelin e papunësisë tek të rinjtë


Pandemia po ndikon në rritjen e nivelit të papunësisë mes të rinjve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Pandemia COVID 19 vazhdon të ndikojë në rritjen e nivelit të papunësisë mes të rinjve në rajonin e Ballkanit.

Sipas drejtuesve të organizatës WORLD VISION, kjo vërehet edhe zonën ndërkufitare të Shqipërisë dhe Malit të Zi.

Me mbështetjen e programit IPA të Bashkimit Europian, WORLD VISION ka nisur zbatimin e një projekti për aftësimin në tregun e punës të të rinjve nga Shkodra dhe Ulqini.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG