Lidhje

Mianmar: Vazhdojnë protestat popullore kundër juntës ushtarake


Mianmar: Vazhdojnë protestat popullore kundër juntës ushtarake
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Protesta të shumta vazhdojnë në Mianmar kundër grushtit ushtarak të shtetit në atë vend. Protestave u janë bashkuar njerëz nga të gjitha sferat e shoqërisë, duke paralizuar ekonominë dhe transportin, pavarësisht shtypjes së dhunshme nga ushtria dhe forcat e sigurisë.

XS
SM
MD
LG