Lidhje

Diplomacia kineze përmes vaksinës


Diplomacia kineze përmes vaksinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Ndërsa Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera perëndimore janë përqëndruar tek nevojat e popullatës së tyre, Kina është zotuar të ndihmojë me afro 500 milionë doza vaksine vende me të ardhura të ulëta ose të mesme.

XS
SM
MD
LG