Lidhje

Rëndohet pasiguria ushqimore në Zimbabve gjatë pandemisë


Rëndohet pasiguria ushqimore në Zimbabve gjatë pandemisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Pandemia e koronavirusit ka rritur urinë dhe pasigurinë ushqimore në Zimbabve, e cila po ndeshej me një ekonomi të dobët para fillimit të pandemisë, sipas një raporti qeveritar të publikuar në javën e fundit të marsit.

XS
SM
MD
LG