Lidhje

Administrata Biden dhe qëndrimi i ashpër ndaj Kinës


Administrata Biden dhe qëndrimi i ashpër ndaj Kinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Në 100 ditët e para në detyrë, Presidenti Joe Biden ka mbajtur në fuqi shumë aspekte të politikave të ashpra të pararendësit të tij, Donald Trump ndaj Kinës. Disa aleatë të Amerikës në Azi ende janë në mëdyshje nëse do të bashkohen me Uashingtonin në këtë qëndrim të fortë ndaj Pekinit.

XS
SM
MD
LG