Lidhje

E djathta ekstreme franceze humb terren në zgjedhjet rajonale


E djathta ekstreme franceze humb terren në zgjedhjet rajonale
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

E djathta ekstreme në rritje e Evropës ka humbur rishtazi terren në proceset zgjedhore, siç u vu re në landin lindor gjerman Saksoni, ku fituan konservatorët, si dhe në Francë, ku Partia Bashkimi Kombëtar doli më dobët se ç’pritej të dielën, në raundin e parë të zgjedhjeve rajonale.

XS
SM
MD
LG