Lidhje

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania luftojnë mohimin e Holokaustit


Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania luftojnë mohimin e Holokaustit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

SHBA dhe Gjermania po bashkëpunojnë për të luftuar kundërshtimin e holokaustit dhe antisemitizmin, përpjekje kjo për të cilën Sekretari amerikan i Shtetit tha se garanton se gjeneratat e tanishme dhe ato të ardhshme të mësojnë rreth holokaustit dhe të nxjerrin mësimet nga e kaluara.

XS
SM
MD
LG