Lidhje

Pas përfundimit të luftës në Afganistan, dy veteranë amerikanë reflektojnë


Pas përfundimit të luftës në Afganistan, dy veteranë amerikanë reflektojnë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00

Në vitin 2002, gazetari i Zërit të Amerikës, Kane Farabough vizitoi Afganistanin. 20 vjet më pas ai ka intervistuar disa nga ushtarakët që takoi dy dekada më parë, për të diskutuar mbi gjurmën historike dhe rëndësinë e luftës që përfundoi

XS
SM
MD
LG