Lidhje

Ekonomistët: Modeli i investimeve kineze në Afrikë po fiton mbështetje publike


Ekonomistët: Modeli i investimeve kineze në Afrikë po fiton mbështetje publike
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Ekonomistët thonë se modeli i investimeve kineze në Afrikë po fiton mbështetje publike, edhe pse barra e borxheve për këto vende po shtohet. Sipas tyre investimet miliarda dollarshe të Shteteve të Bashkuara në Afrikë janë më pak të dukshme dhe kanë më pak ndikim në jetën e përditshme të njerëzve

XS
SM
MD
LG