Lidhje

Laboratori në Britani fillon studimin e variantit të ri Omicron


Laboratori në Britani fillon studimin e variantit të ri Omicron
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Një laborator në Britani është ndër të paktët që ka paisjet e duhura për të studiuar pathogjenët si varianti Omicron i koronavirusit. Shkencëtarët atje kanë filluar tashmë testimin për të mësuar më shumë rreth këtij varianti të ri dhe rreth efektshmërisë së vaksinave ndaj tij.

XS
SM
MD
LG