Lidhje

Turizmi në brigjet e Adriatikut ndikohet nga lufta në Ukrainë


Turizmi në brigjet e Adriatikut ndikohet nga lufta në Ukrainë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Lufta në Ukrainë dhe sanksionet ndërkombëtare kundër Rusisë po ndikojnë në ekonomitë e vendeve të Ballkanit. Vendet si Shqipëria, Mali i Zi dhe Kroacia prisnin që këtë vit të rikuperonin humbjet e shkaktuara nga pandemia në sektorin e turizmit.

XS
SM
MD
LG