Lidhje

Kroacia në Shengen, bllokohet hyrja e Bullgarisë dhe Rumanisë


Kroacia në Shengen, bllokohet hyrja e Bullgarisë dhe Rumanisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Vendet e BE-së vendosën sot të pranojnë Kroacinë, por jo Bullgarinë dhe Rumaninë në zonën Shengen. Austria kishte kundërshtuar përfshirjen e Bullgarisë dhe Rumanisë duke shprehur shqetësime për aftësinë e dy vendeve për të frenuar imigracionin dhe për të garantuar sigurinë në kufijtë e BE-së.

XS
SM
MD
LG