Lidhje

Ajsbergu shkëputet nga akullnaja në Antarktikë


Ajsbergu shkëputet nga akullnaja në Antarktikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Në Antarktikë, një ajsberg gjigand është shkëputur dhe tashmë po zhvendoset. Zbulimi u bë falë instrumentave të shumta të instaluara nga Shërbimi Britanik për Studimin e Antarktikës.

XS
SM
MD
LG