Lidhje

Për çfarë shpenzohen në SHBA fondet që miratohen për Ukrainën?


Për çfarë shpenzohen në SHBA fondet që miratohen për Ukrainën?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Kongresi amerikan nuk arriti të vendosë përpara fillimit të pushimeve të pranverës, për ndihmat e reja për Ukrainën dhe vendet e tjera aleate. Republikanët që e kundërshtojnë propozimin për ndihmat thonë se Kongresi duhet të caktojë më shumë fonde për çështjet e brendshme. P

XS
SM
MD
LG