Lidhje

IDM, Studimi: Ekstremizmi politik në Shqipëri, më shumë shqetësues se sa ai fetar


IDM, Studimi: Ekstremizmi politik në Shqipëri, më shumë shqetësues se sa ai fetar
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Në Tiranë, Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim publikoi një studim, sipas të cilit qytetarët janë më shumë të shqetësuar për ekstremizmin politik se sa për atë fetar. Nga studimi doli se ekstremizmi fetar është shqetësim për mbi 30 për qind të qytetarëve, ndërsa ai politik për mbi 43 për qind.

XS
SM
MD
LG