Lidhje

Serbia nesër zgjedh presidentin – votohet edhe në Kosovë


Nesër në Serbi do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në të cilat konkurrojnë presidenti i deritashëm Boris Tadiç dhe kryetari i Partisë Përparimtare serbe Tomislav Nikoliç. Këto zgjedhje do të mbahen edhe në Kosovë nën organizimin e misionit të OSBE-së. Autoritetet në Prishtinë, thonë se rezultatet e tyre nuk mund të ndikojnë në proceset e integrimeve evropiane të Kosovës.

XS
SM
MD
LG