Lidhje

Filmat më të mirë të javës


Ne vend te peste eshte filmi ”Gues Who”...komedia e Ashton Kutcher-Bernie Mac, adoptim i filmit te vitit 1967, i cili ben fjale per mardheniet nderracore. Rolet perkatese ne filmin e pare u luajten nga Sidney Poitier dhe Spencer Tracy, perkrah Judith Scott ne rolin e Katherine Hepburn. Skenarist filmi ishin David Ronn dhe Jay Scherick, te cilet perpunuan cdo klishe qe shqeteson nje baba qe kerkon ta mbaje vajzen sa me larg nga i dashuri i saje i nje race tjeter. Dyshja po punon ne riberjen e nje filmi te llojit ”Baywatch”

Duke pesuar nje renie te ndjeshme, ne vendin e katert radhitet filmi ”Sin City”. Ështe filmi i pare sivjet nga tre ku luan aktorja Jessica Alba qe u jep shikueve nje pamje te plote te hijeshise se aktores. Ne kete film ajo luan rolin e nje vajze qe kercen ne klubet e nates per burra. Dhe konkretisht ka gjetur aktorin Bruce Willis per ta mbrojtur ate nga dikush qe nuk ja don te miren.

”Fever Pitch” ka arritur te ruaje vendin e trete qe nga java e kaluar. Komedia rreth nje fanatiku te dashuruar pas baseballit ka per aktor Ione Skye, te njohur per filmat e pavarur, Kadee Strickland nga filmi ”The Grudge” dhe Drew Barrymore qe e kemi pare ne filmin ”Never Been Kissed”...e dashuruar pas komedianit Jimmy Fallon.

Filmi hit i javes qe kaloi vazhdon te kete sukses ne vendin e dyte kete jave, ”Sahara” . Nderkohe ne vendin e pare, nje film me nje buxhet prej afro $19 milion qe ka korrur sukses tre ditet e para te daljes, ”The Amityville Horror”. Ky version i riperpunuar nga njeri nga 11 filmat me fitimprures te vitit 1979....tregon ngjarjen makabre te nje familjeje qe blejne nje shtepi ku para nje viti kane ndodhur disa vrasje masive.

XS
SM
MD
LG