Lidhje

Pakistan: Parashikohen reshje bore; shtohen shqetësimet për të pastrehët


Shërbimi metereologjik i Pakistanit njoftoi se javën e ardhshme mund të fillojë bora, duke e bërë edhe më të vështirë gjendjen e atyre që mbijetuan nga tërmeti i muajit të kaluar.

Zyrtarët e OKB-së, kanë paralajmëruar vazhdimisht se qindra mijëra vetë në rajonet malore, mund të vdesin nga sëmundjet, në se nuk dërgohen ndihma. Si pasojë e tërmetit të 8 tetorit 73 mijë persona humbën jetën në Pakistan dhe mbi 3 milionë kanë mbetur pa strehë.

XS
SM
MD
LG