Lidhje

Goditet një rrjet i trafikut ilegal drejt Evropës


Autoritetet në Itali, Francë dhe Angli kanë goditur një rrjet kriminal ndërkombëtar që merrej me trafikimin e imigrantëve ilegal nga Lindja e Mesme për në Evropë.

Policia ndaloi 53 persona në pesë shtete përfshi Turqinë dhe Greqinë. Imigrantët paguanin deri 18 mijë dollarë për udhëtim dhe dërgoheshin në Evropë përmes anijeve ose kamionëve që vinin me tragete.

Autoritete thonë se grupi, i cili ishte nën hetime për tre vjet, drejtohej nga një kurd i Irakut.

XS
SM
MD
LG