Lidhje

Egjipt:  Dy të vrarë në tre shpërthime në një qytet turistik


Në Egjipt, policia njoftoi se 3 shpërthimet që tronditën qytetin turistik të Dahabit, shkaktuan të paktën 2 të vrarë. Sipas disa njoftimeve, numri i të vrarëve është shumë i lartë.

Dëshmitarët në vendin e ngjarrjes thonë se deri në 150 veta u plagosën nga shpërthimet e sotme. Dëshmitarët thanë se një prej shpërthimeve goditi një restorant dhe një tjetër një hotel.

Vetëm pak hollësi të tjera ishin të disponueshme. Dëshmitarët thanë se ambulancat dhe policia po vërshojnë në vendin e ngjarjes.

XS
SM
MD
LG