Lidhje

BE bën thirrje për vazhdimin e bashkëpunimit Serbi-Mal i Zi pavarësisht nga rezultatet e referendumit


Bashkimi Evropian u bëri thirrje autoriteteve në Serbi e Mal të Zi, të vazhdojnë bashkëpunimin, pavarësisht nga rezultatet e referendumit të këtij muaji.

Udhëheqësit evropianë u bënë sot thirrje të dy palëve të mos ndërmarrin veprime të njëanshme dhe të respektojnë rezultatin e votimit.

Gjatë muajve të fundit, zyrtarët evropianë kanë paralajmëruar se tensionet midis përkrahësve dhe kundërshtarëve të pavarësisë së Malit të Zi mund të çojnë në trazira. //ad//

XS
SM
MD
LG