Lidhje

Pikëkalim i ri mes Shqiperisë dhe Malit të Zi


Shqipëria dhe Mali i Zi hapën sot një pike të re te kalimit kufitar, e cila përmes ujrave të përbashkëta të Liqenit të Shkodrës, lidh Shkodrën me Virpazarin e Malit të Zi.

Pikëkalimi hapet vetëm një ditë para se parlamenti i Shqiperisë të miratojë formalisht njohjen e pavaresisë së Malit të Zi.

XS
SM
MD
LG