Lidhje

Maqedoni: Kapen mbi 400 kilogramë kokainë kontrabandë


Autoritetet në Maqedoni thonë se policia ka gjetur mbi 400 kilogramë kokainë fshehur në një kamion pranë kufirit me Kosovën.

Droga me vlerë 52 milionë dollarë ishte sasia më e madhe e drogës së paligjshme e konfiskuar ndonjëherë nga autoritetet maqedonase.

Policia thotë se sasia kontrabandë u gjet në 60 kuti plastike në një kamion me targa maqedonase rreth 20 kilometra në veri të Shkupit, në qytetin kufitar të Bllacës.

Një zëdhënës i policisë tha se bëhej fjalë për kokainë të cilësisë së lartë nga Venezuela. Ai tha se kamioni e mori ngarkesën në qytetin malazez të Barit dhe më pas hyri në Maqedoni nga Kosova. Greqia ishte destinacioni i tij i fundit. //kk//

XS
SM
MD
LG