Lidhje

Autoritetet e Kosovës: Jo dhunës në prag të statusit!


Autoritetet ndërkombëtarë dhe vendase në Kosovë, kanë bërë thirrje kundër çdo forme të dhunës në këtë peirudhë kur pritet përmbyllja e statusit politik të Kosovës. Ata thanë se gjendja aktuale e sigiurisë është e qetë, por propozimi i kryenegociatorit ndërkombëtarë për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari i cili do t'u dorëzohet të premten Prishtinës dhe Beogradit mund të nxisë reagime, të cilat sipas tyre duhet të jenë të qeta dhe të mos ndikojnë në situatën e sigurisë.

XS
SM
MD
LG