Lidhje

Shqipëri, dita e fundit e fushatës së zgjedhjeve


Në Shqipëri, e premtja është dita e fundit e fushatës së zgjedhjeve për pushtetin vendor, që do të zhvillohen të djelën.

Dy partitë më të mëdha dhe grupimet që drejtojnë, zhvillojnë të premten mitingjet përmbyllëse në Tiranë, duke ndarë në të njëjtën orë dy sheshet më të mëdha të kryeqytetit.

Tirana dhe fitorja e bashkisë së saj konsiderohen si simboli i fitores së votimeve të 18 shkurtit. //az//

XS
SM
MD
LG