Lidhje

Shijak: Votimet shoqërohen me probleme të shumta dhe shfaqje dhune


Në Shqipëri, kandidati i Partisë Demokratike dhe i së djathtës në pushtet, në garën për deputet në zonën e Shijakut, udhëheq me diferencë të thellë votash ndaj rivalit të tij socialist, i cili u tërhoq të djelën nga gara, duke e cilësuar procesin zgjedhor të paligjshëm.

Votimi i djeshëm i shoqërua me probleme të shumta dhe shfaqje dhune. Një komisioner i së djathtës u plagos, ndërsa përfaqësuesit e së majtës braktisën komisionet, duke deklaruar se ndaj tyre ishin ushtruar presion dhe kërcënime. //az//

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG