Lidhje

Maqedoni: Reagime pas zërave për kërcënim të një politikani shqiptar


Në Maqedoni po vazhdojnë reagimet, pas një denoncimi në mjetet e informimit që ka bërë nënkryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, se presidenti i vendit, Branko Cërvenkovski, e ka kërcënuar me likuidim fizik. Partia më e madhe opozitare maqedonase, Lidhja Social Demokrate kërkon ndërhyrjen e kryeministrit dhe të prokurorisë ndërsa përfaqësues, të komunitetit ndërkombëtar në Shkup janë shprehur të shqetësuar për shkak se kjo çështje mund të dëmtojë dialogun politik dhe reformat në vend. //az//

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG