Lidhje

Diplomacia shqiptare shkëmben replika me Beogradin


Në Beograd sot u zhvillua konferenca për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të Zi me pjesëmarrjen e ministrave të jashtëm të vendeve të rajonit. Zëvendës ministrja shqiptare Edith Harxhi tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se megjithëse kjo ishte një konferencë me karakter ekonomik në të u diskutua edhe çështja e Kosovës dhe u shkëmbyen replika midis qëndrimit të Tiranës zyrtare dhe Beogradit.

XS
SM
MD
LG