Lidhje

Dështojnë bisedimet Rusi - BE mbi një çështje tregtare


Zyrtarë rusë dhe evropianë nuk arritën të gjejnë një zgjidhje për një masë të Rusisë që ndalon importin e mishit nga Polonia. Kjo çështje po bllokon fillimin e bisedimeve mbi një plan të ri partneriteti strategjik midis Bashkimit Evropian dhe Moskës. Bisedimet dy ditëshe në Qipro përfunduan sot pa ndonjë rezultat dhe pa u caktuar një datë për bisedime të ardhëshme. Mosarritja e një marrëveshjeje mbi çështjen e ndalimit nga Rusia të importit të mishit nga Polonia, mund të afektojë bisedimet midis ministrit të Jashtëm rus Lavrov dhe kolegëve të tij evropianë që janë planifikuar të zhvillohen nesër në Luksemburg./al/

XS
SM
MD
LG