Lidhje

Sekretarja Rajs do të bisedojë në Moskë për Kosovën


Kosova do të jetë ndër temat që do të diskutojë Sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs gjatë vizitës që pritet të bëjë në Moskë më 14 dhe 15 maj për takime me zyrtarë të lartë qeveritarë dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Çështjet e tjera që do të diskutohen do të jenë Irani, marrëdhëniet izraelito-palestineze dhe projekti amerikan për mbrojtjen nga raketat.//lk

XS
SM
MD
LG