Lidhje

Presidenti Bush: Shqipëria, një aleat i besuar


Presidenti Bush tha në një konferencë shtypi me kryeministrin e Shqipërisë Sali Berisha se Shqipëria mund të mbështetet tek Shtetet e Bashkuara, ashtu si Shtetet e Bashkuara mbështeten tek Shqipëria. Ai vlerësoi rolin e Shqipërisë në misionet paqeruajtëse dhe e quajti vendin një mik të fortë dhe aleat të besuar. Presidenti amerikan shprehu përkrahjen për pavarësinë e Kosovës si edhe bëri thirrje për bashkëpunim mes politikanëve në drejtim të integrimit.
XS
SM
MD
LG