Lidhje

Kosova e quan historike deklaratën e Presidentit Bush për pavarësinë


Në Kosovë, vizita e sotme e presidentit amerikan George Bush në Tiranë dhe qëndrimet e tij në mbështetje të pavarësisë së Kosovës, janë vlerësuar më rëndësi historike. Udhëheqësit politikë të Kosovës thanë se qëndrimi i Presidentit Bush është konfirmimi më i fuqishëm se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi i cili mbështet fuqishëm lirinë dhe demokracinë në tërë botën.

XS
SM
MD
LG