Lidhje

Kosovë: Përkujtohet 8 vjetori i hyrjes së forcave të NATO-s.


Zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe vendorë në Kosovë e përkujtuan sot këtë ditë në shtabin kryesor të paqeruajtësve të NATO-s në Kosovë, duke theksuar se edhe pas 8 vjetësh, KFOR-i mbetet i angazhuar për të siguruar një mjedis të qetë dhe të sigurt dhe liri të lëvizjes për të gjithë banorët e Kosovës.

Ndërhyrja e NATO-s i dha fund shtypjes së shqiptarëve të Kosovës nga regjimi i ish-presidentit serb Sllobodan Milloshevic dhe hapi rrugën për kthimin e qindra mijëra refugjatëve të vendosur në vendet fqinjë.//iç//

XS
SM
MD
LG