Lidhje

Parlamenti shqiptar vendos një tjetër votim për Presidentin


Në Shqipëri, parlamenti vendosi të zhvillojë të martën një tjetër seancë votimi për presidentin e vendit.

Ne votimin e së dielës, që u zhvillua pa praninë e opozitës, dy kandidaturat e vetme ishin ato të Bamir Topit dhe Fatos Nanos.

Sot, të hënën, palët kanë shkëmbyer përsëri akuza dhe opozita ka paralajmëruar se vendi po shkon drejt zgjedhjeve të parakohëshme.//lk

XS
SM
MD
LG