Lidhje

Serbi: Vriten 4 vetë në përleshjet mes dy grupeve rivale fetare


Përleshjet mes dy grupeve rivale fetare jashtë një xhamie në në Novi Pazar në jugperëndim të Serbisë kanë lënë katër të vrarë.

Zyrtarët thonë se dy policë dhe dy civilë u plagosën, ndërkohë që përkrahësit e dy imamëve rivalë u përleshën me njeri tjetrin. Njëra palë mbështet një klerik autoritar nga Beogradi, i cili u emërua kohët e fundit në atë xhami, ndërsa të tjerët mbështesin një klerik që autoritetet serbe e larguan nga kjo xhami.//lk

XS
SM
MD
LG