Lidhje

Presidenti Bush shpreh keqardhje për viktimat e Gërdecit


Presidenti amerikan Xhorxh Bush, përmes një mesazhi për Presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi, shpreh ngushëllimet për viktimat e ngjarjes se Gërdecit.

Duke përshëndetur Shqipërinë për vendosmërinë e saj për të eliminuar municionet e tepërta dhe të rrezikshme, presidenti Bush thekson në mesazhin e tij, se incidenti i Gërdecit tregon se sa e rëndësishme është për Shqipërinë për të qënë e përkushtuar ndaj programeve, që eliminojnë rrezikun ndaj sigurisë publike.//lk

XS
SM
MD
LG