Lidhje

Shqipëria, Mali i Zi fillojnë ndërtimin e pikës së Muriqanit


Shqipëria dhe Mali i Zi filluan sot punën për ndërtimin e një pikëkalimi të përbashkët kufitar me financimin e Komisionit Europian. Ne ceremoninë e fillimit të punimeve merrnin pjesë kryeministri shqiptar Sali Berisha dhe ai malazez Millo Gjukanovic.

XS
SM
MD
LG