Lidhje

Boris Tadiç pritet të vizitojë Kosovën për Pashkët Ortodokse


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç, pritet të vizitojë sot Kosovën për të kremtuar, siç është thënë, me serbët e Deçanit Pashkët Ortodokse. Autoritetet në Kosovë e quajnë të papranueshme vizitën e presidentit serb, po qe se ajo ka për qëllim fushatën zgjedhore për zgjedhjet parlamentare dhe lokale serbe, të cilat Beogradi synon t'i organizojë edhe në Kosovë. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë Edona Demaj. //iç//

XS
SM
MD
LG